İletişim Bilgileri

Oyun Terapisi

Çocuklar, bir ülkenin kalkınmasında temel bir faktördür. Aileler, çocuklarının geleceğini en iyi şekilde hazırlamaya çalışır ve çocukluklarından itibaren ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederler. Ancak bazı durumlarda beklenmeyen olaylar, gelişimsel sorunlar ve aile içinde yaşanan problemler, çocukların yaşantılarını olumsuz etkileyebilir. Bu gibi durumlarda, çocuklar için sağlıklı ve doğru bir yol izlemek adına uzmandan destek almak önemli olabilir. Pendik-Kurtköy ve çevresinde yetkin ve alanında uzman çocuk psikologlarından destek alarak, çocuklarınızın daha iyi bir, sağlıklı geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Çocuklara duygusal sorunlarını ifade edebilmeleri için farklı oyuncaklar sunularak, çocuklarla iletişim kurmaya, sorunları çözmelerine ve olumsuz davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olan Oyun Terapisi, aynı zamanda çocukların uyumlu ve mutlu bir şekilde yaşamalarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Bu terapi, çocukların kendilerini sanat, drama ve fantezi içeren oyunlar yoluyla ifade edebilmeleri için güvenli bir ortam sağlar.

Pedagoglar, çocukların psikolojilerini ve zihinsel gelişimlerini takip edip olumsuz durumlarda danışmanlık yaparak çözümler üreten uzmanlardır. Kurtköy Psikolog ekibi olarak, Uzman Psikologlarımız çocuk terapileri alanında birçok eğitimi almış, deneyimli ve yetkin bir profesyonel kadrodan oluşmaktadır.

Oyun Terapisi, çocukların dünyayı öğrenmelerine, duygularını ifade etmelerine, zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirmelerine, etkili sosyal beceriler kazanmalarına yardımcı olur. Çocuk Psikoloğu'nda bu süreçte çocuğa uygun tepkiler verilerek duygularını fark etmesi, ifade etmesi ve sorunla başa çıkma yollarını bulması sağlanır.

Kurtköy Psikolog olarak, çocuklarınızın psikolojik sorunlarından kurtulmalarına yardımcı olmak adına Kurtköy ve Pendik'teki uzman Çocuk Psikologlarından destek alabilirsiniz. İletişime geçerek daha fazla bilgi alabilir ve çocuklarınız için en uygun terapiyi bulabilirsiniz.